Ekipa Newtonka

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!


Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

ania albert newton
Mgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:


  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Katarzyna MroczekKatarzyna Połętek-Mroczek - zastępca dyrektora ds nadzoru pedagogicznego

Ukończone szkoły:

Akademia Pedagogiczna w Krakowie, kierunek – Filologia Polska
Uniwersytet Rzeszowski  - studia podyplomowe, kierunek – Wychowanie Przedszkolne
Ośrodek Doskonalenia Ustawicznego „ Centrum IB”  w Krakowie,
kurs  kwalifikacyjny – Organizacja  i  Zarządzanie Oświatą

Kurs - Logorytmika

Stopień awansu zawodowego – nauczyciel dyplomowany


Agnieszka Czekaj

Agnieszka Czekaj - Mali Odkrywcy

"Nauczyciele są jak kwiaty: roztaczają swoje piękno po całym świecie.  Swoim zamiłowaniem do poznawania świata zarażają swoich uczniów,  którzy później niosą ową ciekawość,  gdziekolwiek przychodzi im żyć. Nauczyciele,  ze swoimi słowami mądrości, budzą tego ducha w nas wszystkich  i prowadzą nas po ścieżkach życia."   Deanna  Beissera
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, z tytułem magistra Wychowania Przedszkolnego . W swojej wieloletniej pracy staram się łączyć doświadczenie i  najnowsze koncepcje,  metody czy formy pracy. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje  biorąc udział w kursach, szkoleniach i warsztatach.

Praca w przedszkolu dostarcza mi wiele wyzwań, a będąc osobą ambitną, komunikatywną i pełną zapału odczuwam ogromną satysfakcję, mając możliwość realizowania się w pracy pedagogicznej.  Każdy dzień spędzony z dziećmi na wspólnej zabawie i nauce jest  inny, a przez to niepowtarzalny i wyjątkowy. Zawsze staram się, aby właśnie z taki wrażeniami dzieci wracały do domu.


Jolanta TyszewskaJolanta Tyszewska - Mali Wynalazcy

Absolwentka Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi o specjalność Edukacja Wczesnoszkola i Przedszkolna z Wczesny. Wspomaganiem Rozwoju.Terapeuta Zajeciowy.

"Nauczyciel to zawód i powołanie, to zdolności wrodzone i wyuczone, to odpowiedni zbiór cech osobowości temperamentu, to umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób, to miłość do dzieci."


Zofia Żukowska


Anna PaipuchAnna Paipuch - Mali Badacze

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, ukończyłam kierunek Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Jednak to praca w przedszkolu okazała się moją drogą zawodową, którą podążam już ponad 8 lat. Mój warsztat uzupełniam licznymi szkoleniami i kursami. Praca z dziećmi to ciągłe ich odkrywanie, podążanie za ich dziecięcym spojrzeniem na świat. Mam wielką satysfakcję, że w jakiejś małej części mogę przyczynić się do ich kształtowania i rozwoju. Piękne jest to, że praca ta jest jedną z nielicznych, w której i my, nauczyciele, możemy czasem stać się dziećmi.


anna licholatAnna Skupień

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna i pedagogika specjalna - surdopedagogika. Obecnie dokształcam się na studiach magisterskich - kierunek terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Nauka w Szkole Muzycznej I-go stopnia na fortepianie dostarczyła mi umiejętności które wykorzystuje w mojej pracy. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas studiów, pracując w przedszkolu. Czas spędzony z dziećmi daje mi wiele przyjemności, radości oraz satysfakcji.

"Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie" (Julian Ejsmond).

Bardzo lubię czytać książki i podróżować.


Katarzyna TrelaKatarzyna Trela - pomoc nauczyciela.


Urszula Kwiatek- pomoc nauczyciela
 

Magdalena Kasperczyk - logopeda
 
Ukończony Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku - Pedagogika wczesnoszkolna i opieka nad dzieckiem z wychowaniem przedszkolnym oraz studia podyplomowe - Wydział Humanistyczny  na kierunku logopedia

 


Magdalena SiwieckaMagdalena Siwiecka - oligotrenopedagog

Nazywam się Magdalena Siwiecka, prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej, wspomaganie oraz rewalidację. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna oraz studia podyplomowe na kierunku Oligofrenopedagogika z terapią i diagnozą pedagogiczną. Ukończyłam cały szereg szkoleń i kursów z zakresu pracy z dzieckiem z Zespołem Aspergera, dzieckiem Autystycznym, czy dzieckiem mającym trudności z zakresu dysleksji, dysgrafii, dysortografii. Obecnie studiuję na kierunku Etyka i Filozofia.


Agnieszka Majewska - psycholog

 


Newtonek.pl