Ekipa Newtonka

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!


Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

ania albert newton
Mgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:


  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Katarzyna MroczekKatarzyna Połętek-Mroczek - zastępca dyrektora ds nadzoru pedagogicznego

Ukończone szkoły:

Akademia Pedagogiczna w Krakowie, kierunek – Filologia Polska
Uniwersytet Rzeszowski  - studia podyplomowe, kierunek – Wychowanie Przedszkolne
Ośrodek Doskonalenia Ustawicznego „ Centrum IB”  w Krakowie,
kurs  kwalifikacyjny – Organizacja  i  Zarządzanie Oświatą

Kurs - Logorytmika

Stopień awansu zawodowego – nauczyciel dyplomowany
Katarzyna MroczekAleksandra Wilczynska grupa Mali Wynalazcy

 

Jestem studentką czwartego roku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Tarnowskiej Szkole Wyższej- Akademii Nauk Stosowanych. Ukończyłam certyfikowany kurs „Asystent Nauczyciela Przedszkola”. Doświadczenie zawodowe zdobyłam poprzez pracę w przedszkolu oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym jako pomoc nauczyciela. Pracowałam również w charakterze opiekunki do dzieci. Interesuję się sztuką, a w szczególności umiłowałam sobie fotografię oraz taniec. W wolnej chwili pełnię wolontariat w teatrze.

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”~ Albert Einstein


Katarzyna MroczekMgr Justyna Krzemień grupa Mali Badacze

Justyna Krzemień - nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda.

Jestem absolwentką studiów licencjackich z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z nauczaniem języka angielskiego. Ukończyłam również studia magisterskie na tym samym kierunku na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z logopedii na Uniwersytecie Rzeszowski. Aktualnie poszerzam swoją wiedzę i zainteresowania na kierunku: neurologopedia z elementami audiofonologii, realizując studia podyplomowe na wydziale Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam poprzez praktyki, staże i prace: w przedszkolach, szkołach, poradniach psychologioczno-pedagogicznych.
Moje zainteresowania to sztuka, a dokładniej terapia przez sztukę, czyli arteterapia. Polegająca na wykorzystywaniu rozmaitych form sztuki np. tańca, literatury, plastyki, muzyki, teatru oraz wplataniu ich w moją codzienną pracę terapeutyczną i edukacyjną z dziećmi.


Katarzyna Mroczek

Jakub Tekielipomoc nauczyciela

Ukończyłem Szkołe Mistrzostwa Sportowego w klasie pływackiej.

Posiadam dyplom licencjata Akadamii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku trenerskim

Moja pasją jest muzyka.


Katarzyna MroczekMgr Julita Frączkiewicz - pomoc nauczyciela

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, gdzie ukończyłam studia I stopnia na kierunku: Filologia polska ze specjalnością: Edytorstwo i wiedza o mediach. Zrealizowałam również studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek: Kulturoznawstwo, specjalność: Teksty Kultury. Aktualnie kontynuuję naukę na pedagogicznych studiach podyplomowych: Kierunek: Przygotowanie Pedagogiczne. Posiadam ukończone kursy z zakresu bajkoterapii, gier i zabaw integracyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, oraz przeciwdziałania agresji u dzieci w wieku przedszkolnym. Odbyłam również szkolenia na Opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym, Pierwszej Podstawowej Pomocy Przedmedycznej a także Kurs na Asystenta Nauczyciela Przedszkola. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam jako opiekunka dziecięca i opiekunka w żłobku. Jestem osobą komunikatywną i empatyczną, dlatego praca z dziećmi przynosi mi ogromną satysfakcję, ponieważ dzięki niej mogę realnie uczestniczyć w kształtowaniu ich słownictwa i procesów poznawczych.

 

anna licholatMgr Anna Skupień - grupa Małych Odkrywców

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna i pedagogika specjalna - surdopedagogika.
Ukończyłam studia magisterskie - kierunek terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Nauka w Szkole Muzycznej I-go stopnia na fortepianie dostarczyła mi umiejętności które wykorzystuje w mojej pracy. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas studiów, pracując w przedszkolu. Czas spędzony z dziećmi daje mi wiele przyjemności, radości oraz satysfakcji.

"Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie" (Julian Ejsmond).

Bardzo lubię czytać książki i podróżować.


Urszula Kwiatek- pomoc nauczyciela

 Katarzyna TrelaKarolina Dulba - pomoc nauczyciela
 
Jestem optymistką, która w codzienności stara się znaleźć jak najwięcej pozytywów. Takie podejście do życia sprzyja mi w pracy z dziećmi, która daje mi wiele radości. Czas wolny staram się spędzać aktywnie z moim mężem i dziećmi, ponieważ uważam, że rodzina jest najważniejsza. Uwielbiam piesze wycieczki, dobrą książkę oraz film.

Anna Rucińska mgr psychologii


Newtonek.pl