Ekipa Newtonka

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!


Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

ania albert newton
Mgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:


  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Katarzyna MroczekKatarzyna Połętek-Mroczek - zastępca dyrektora ds nadzoru pedagogicznego

Ukończone szkoły:

Akademia Pedagogiczna w Krakowie, kierunek – Filologia Polska
Uniwersytet Rzeszowski  - studia podyplomowe, kierunek – Wychowanie Przedszkolne
Ośrodek Doskonalenia Ustawicznego „ Centrum IB”  w Krakowie,
kurs  kwalifikacyjny – Organizacja  i  Zarządzanie Oświatą

Kurs - Logorytmika

Stopień awansu zawodowego – nauczyciel dyplomowany

 

 


Zofia Żukowska


Anna PaipuchAnna Paipuch - Mali Badacze

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego w Krakowie, ukończyłam kierunek Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Jednak to praca w przedszkolu okazała się moją drogą zawodową, którą podążam już ponad 8 lat. Mój warsztat uzupełniam licznymi szkoleniami i kursami. Praca z dziećmi to ciągłe ich odkrywanie, podążanie za ich dziecięcym spojrzeniem na świat. Mam wielką satysfakcję, że w jakiejś małej części mogę przyczynić się do ich kształtowania i rozwoju. Piękne jest to, że praca ta jest jedną z nielicznych, w której i my, nauczyciele, możemy czasem stać się dziećmi.

 

 Anna PaipuchAnna Szkodzinska - Wychowawca grupy Mali Odkrywcy
 
Jestem uśmiechnięta, pogodna oraz pomysłowa. Ukończyłam kierunki: wychowanie przedszkolne i pedagogika wczesnoszkolna oraz pedagogika szkolna z terapią. Najważniejszy jest dla mnie wszechstronny rozwój oraz indywidualne podejście. Staram się zrozumieć potrzeby każdego dziecka oraz wspierać go w odkrywaniu jego najskrytszych talentów w podróży życia. Ukończone kursy: angielski B2, przygotowanie do IELTS, robotyka. Niesutannie poszerzam hozyronty swojej wiedzy i umiejętności. Moje ulubione obszary aktywności to: zajęcia muzyczne, społeczno-emocjonalne (w tym drama), zajęcia językowe, plastyczne oraz przyrodnicze. Swoje działania opieram na współpracy i empatii. W mojej pracy obie strony wzjamenie się od siebie uczą i odkrywają świat: zarówno nauczyciel jak i dziecko. Osobiste zainteresowania: pływanie, taniec, śpiew, gra na pianinie, obserwowanie natury, podróże, książki oraz filmy psychologiczne.

anna licholatAnna Skupień

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna i pedagogika specjalna - surdopedagogika.
Ukończyłam studia magisterskie - kierunek terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Nauka w Szkole Muzycznej I-go stopnia na fortepianie dostarczyła mi umiejętności które wykorzystuje w mojej pracy. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas studiów, pracując w przedszkolu. Czas spędzony z dziećmi daje mi wiele przyjemności, radości oraz satysfakcji.

"Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie" (Julian Ejsmond).

Bardzo lubię czytać książki i podróżować.


Katarzyna TrelaKatarzyna Trela - pomoc nauczyciela.


Urszula Kwiatek- pomoc nauczyciela

 Katarzyna TrelaKarolina Dulba - pomoc nauczyciela
 
Jestem optymistką, która w codzienności stara się znaleźć jak najwięcej pozytywów. Takie podejście do życia sprzyja mi w pracy z dziećmi, która daje mi wiele radości. Czas wolny staram się spędzać aktywnie z moim mężem i dziećmi, ponieważ uważam, że rodzina jest najważniejsza. Uwielbiam piesze wycieczki, dobrą książkę oraz film.

Magdalena Kasperczyk - logopeda
 
Ukończony Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunku - Pedagogika wczesnoszkolna i opieka nad dzieckiem z wychowaniem przedszkolnym oraz studia podyplomowe - Wydział Humanistyczny  na kierunku logopedia

 

 

 


Anna Rucińska mgr psychologii

 


Newtonek.pl