Ekipa Newtonka

Kadra patrząca na świat oczami dziecka!


Państwa Dziećmi zaopiekuje się kreatywna i wykwalifikowana kadrą pedagogiczna. Pracę opiekunek wspierać będzie  pielęgniarka. Jej zadania to szczególne czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci oraz działania związane z profilaktyką zdrowia.  Nasz zespół jest niewyczerpanym źródłem twórczej energii i zapału – z entuzjazmem będziemy wdrażać najnowsze metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Poprzez zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzanie zainteresowań dzieciaczków, zapewnimy im profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Działamy z pasją i całkowicie poświęcamy się temu, co robimy. Wśród Naszej kadry znajdą się także osoby z wykształceniem logopedycznym, które codziennie będą doskonaliły aparat mowy Naszych Przedszkolaków dzięki zajęciom profilaktycznym, konsultując z rodzicami zauważone nieprawidłowości. Zaś psycholog skupi się na warsztatach rozwojowych, wspierając kadrę pedagogiczną poradami, a także udzielając Rodzicom pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów wychowawczych.

 

Anna Tekiei DyrektorMgr Anna Tekieli - Dyrektor placówki

Jestem osobą żywiołową, spontaniczną i niezwykle kreatywną. Kocham dzieci ,a praca z nimi jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale  przede wszystkim wielką radością. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel w krakowskich szkołach i przedszkolach.Wykształcenie pedagogiczne zdobyłam na Akademii Pedagogicznej ,gdzie uzyskałam dyplom nauczyciela Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Od najmłodszych lat poznawałam tajemnice świata muzyki, śpiewu i gry na instrumentach. Ukończyłam Szkołę Muzyczną I i II stopnia oraz Studium Wokalno-Aktorskie. Wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji ugruntowałam na Podyplomowych Studiach z zakresu Zarządzania i kierowania placówkami oświatowymi. Ponieważ człowiek całe życie się uczy,  stara się podnosić swoje kwalifikacje ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu Terapii Pedagogicznej. Moje motto przewodnie w pracy z dziećmi to słowa Janusza Korczaka:
  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

 


anna ciolkowska snowywhiteMgr Anna Ciołkowska

Jestem absolwentką Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Praca w przedszkolu to niezwykła przygoda, rozwija umysł, otwiera zamknięte dawno drzwi do fantazji i zabawy. Uczy widzieć świat oczami dziecka. Nauczycielem wychowania przedszkolnego jestem już czwarty rok, wciąż jednak dzieci zadziwiają mnie w swojej naturalności, otwartości, przyjaznym nastawieniu.

W mojej pracy pomagają mi pomysłowość i uśmiech, wrażliwość na piękno przyrody, którą to chcę zarażać dzieci, wrażliwość na sztukę teatralną i literaturę dziecięcą.

Wiele można by pisać o pracy, o dzieciach, jedno jest pewne... wybór bycia nauczycielem przedszkola nie byłby trafnym, gdybym sama nie potrafiła czasem stać się dzieckiem.

 

 

 


anna licholatAnna Lichołat

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna i pedagogika specjalna - surdopedagogika. Obecnie dokształcam się na studiach magisterskich - kierunek terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Nauka w Szkole Muzycznej I-go stopnia na fortepianie dostarczyła mi umiejętności które wykorzystuje w mojej pracy. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas studiów, pracując w przedszkolu. Czas spędzony z dziećmi daje mi wiele przyjemności, radości oraz satysfakcji.

"Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie" (Julian Ejsmond).

Bardzo lubię czytać książki i podróżować.


 Dorota DąbrowskaMgr Dorota Dąbrowska

Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, kończąc kierunek techniczny, ale od zawsze ciągnęło mnie do dzieci, dlatego też ukończyłam pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.
Praca z dziećmi była moim niedoścignionym marzeniem, które spełniało się stopniowo, począwszy od opiekunki dziecięcej, poprzez pomoc przedszkolną, kończąc na wychowawcy. Jednak najważniejsze doświadczenie zdobyłam jako mama, której każdy dzień jest wyzwaniem. Jestem zwariowaną osobą, która przyciąga do siebie dzieci jak magnes. W pracę z dziećmi wkładam całe swoje serce i jeszcze więcej duszy, a dewizą, która mi towarzyszy są słowa Phila Bosmansa: „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”


Monika WydraMgr Monika Wydra - nauczyciel wspomagający
Jestem pedagogiem specjalnym oraz wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie gdzie ukończyłam specjalizację -wczesne wspomaganie rozwoju dziecka,  Akademii Ignatianum w Krakowie –  pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz Akademii Techniczno – Humanistycznej – pedagogika – praca socjalna.
Doświadczenia zawodowe zdobyłam w przedszkolach specjalnych,PCK gdzie prowadziłam zajęcia z dziećmi i młodzieżą z autyzmem w ramach usług SUO oraz poradniach psychologiczno – pedagoicznych. Ukończyłam liczne szkolenia i kursy w Fundacji Synapsis w Warszawie oraz Fundacji Pomoc Autyzm  związane z  diagnozą, terapią i wsparciem dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich rodzin. W przedszkolu prowadzę zajęcia indywidualne oraz  wsparcie  grupowe dla dzieci z zaburzeniami rozwoju.
Współpracuję z Niepubliczną Specjalistyczną Poradnią psychologiczno – pedagogiczną w Krakowie, gdzie prowadzę treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
W pracy   zawodowej interesuję się rozwojem atypowym dzieci, głównie ze spektrum autyzmu. Zamierzam w przyszłości poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe oraz wiedzę  kształcąc się na kierunku psychologia kliniczna dzieci i młodzieży na SWPS w Katowicach.

 


 Natalia Maczkamgr Natalia Mączka - nauczyciel wspomagający

Jestem absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej, gdzie ukończyłam specjalizację: szkło artystyczne i witraż, tytuł zawodowy: plastyk. Kolejnym ukończonym przeze Mnie etapem kształcenia są studia licencjackie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz oligofrenopedagogiki. W tym roku, na tej samej uczelni kończę studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna, specjalizacja: terapia pedagogiczna  i rewalidacja indywidualna. Od października zamierzam poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami pokrewnymi.

Praca z dziećmi jest dla Mnie bardzo ważna, niezmiernie cieszę się, iż od 3 lat mam możliwość przekazywania im swojej wiedzy, oraz nauczania wielu nowych zagadnień. Wychowanie młodych osób, jest szczególnie ważne, ale również wymaga dużo cierpliwości i sumienności. Myślę, że posiadam wyżej wymienione cechy, dlatego też praca z wychowankami sprawia mi tyle radości. Pracując z kilkumiesięcznymi dziećmi miałam okazję zobaczyć przebieg ich rozwoju na przestrzeni kilku miesięcy, lat. Dzięki tym doświadczeniom zrozumiałam jak ważne jest wspieranie i wychowywanie ich już od pierwszych chwil życia. Poprzez prywatne doświadczenia zdaję sobie sprawę, iż praca z dziećmi nie jest prosta. Wymaga wielu poświęceń i dużego nakładu pracy, aby dostosować poziom nauczania do rozwoju wychowanków. Jednak osobiście uważam, że warto tego dokonywać, gdyż późniejsze efekty przynoszą ogromną radość i satysfakcję. Natomiast postępy jakie są widoczne u dzieci mobilizują Nas do dalszego działania, a dzieciom znacznie ułatwiają funkcjonowanie w społeczeństwie.


Agnieszka OczkowiczAgnieszka Oczkowicz

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie ukończyłam studia licencjackie na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Edukacja Przedszkolna oraz absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Pedagogika Wczesnoszkolna, specjalizacja nauczycielska.
Obecnie swe kwalifikacje zawodowe poszerzam na studiach podyplomowych na kierunku Wczesne Wspomaganie Rozwoju oraz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem, Zespołem Aspergera i Zaburzeniami Pokrewnymi.

O sobie: Wiele razy zastanawiałam się  czy praca którą wybrałam to jest właśnie to co chce robić całe życie… ale szybko okazało się, że tak samo jak uwielbiam podróże, uwielbiam swoją pracę. Podróżowanie „na własną rękę” podobnie jak praca z dziećmi to piękna przygoda,  ale i ogromne wyzwanie, to codzienne nowe doświadczenia, a przede wszystkim ogromna satysfakcja,  szczególnie gdy dzieci przekraczają próg sali z uśmiechem na twarzy. Każdy dzień spędzony w przedszkolu nigdy nie jest taki sam i nigdy nie da się go  przewidzieć.
Algernon Charles Swinburne pisał „Tam gdzie nie ma dzieci brakuje nieba”  cieszę, się że ja codziennie mogę przebywać w niebie.